استفاده از تجهیزات اتوماتیک یا نیروی انسانی در فست فود؟

افراد زیادی اظهار داشته اند که در صنایع غذایی و موارد مرتبط با صنعت غذا،نیروی انسانی نقش محوری و مهمی دارد و از این منظر این بخش یکی از پیچیده ترین و سختترین قسمت های کار است.از زمان های گذشته همواره یکی از پرسش هایی که مطرح بوده این است که بهتر است تا از تجهیزات خودکار استفاده شود یا از نیروی انسانی؟در این مقاله سعی می کنیم تا منافع و مضرات هر بخش را بررسی نماییم.

ابتدا سعی می کنیم تا منافع  و بازده های استفاده از تجهیزات مکانیکی در فست فود را بررسی کنیم.

اولین مزیت چشمگیر استفاده از تجهیزات مکانیکی کم شدن و کاهش هزینه های جاری می باشد.

در مورد استفاده از ماشین آلات مکانیکی باید به این نکته توجه کنیم که این ابزار دردسرهای نیروی انسانی مانند مسائل اداری و موضوعات مرتبط با بهداشت را ندارند.با استفاده از این ماشین آلات می توانیم از یک کیفیت در محصولات تولیدی استفاده کنیم.یعنی همه محصولات نتیجه یکسانی خواهند داشت و کیفیت این کالاها مثل هم خواهد بود.

این روش معایب خودش را هم دارد،به این صورت که در ابتدا هزینه های بالاتری دارد و امکان دارد کارفرما و سرمایه گذار مجبور به پرداخت هزینه های بیشتری شود.

البته این نکته هم قابل بیان است که در ابتدای کار کارفرما باید ریسک و خطر بالاتری را تجربه کند.با توجه به اینکه این تجهیزات و ابزارآلات مدرن بوده و کارکردن با آنها آموزش می خواهد،لذا نیاز به افراد ماهر و کارآمد برای بکارگیری و استفاده و بهره مندی از این تجهیزات وجود دارد که بتوانند از تمام امکانات تجهیزات و ماشین آلات مدرن بهره ببرند.

در روش دوم برای راه اندازی و ایجاد فست فود خود بیشتر از منابع انسانی بهره می بریم،این روش هم فواید و عیب های خودش را دارد که در این مطلب به بررسی آن می پردازیم :

از فواید این روش می توانیم موارد زیر را نام ببریم :

اول خرج کمتر و کاهش مخارج اولیه در مرحله راه اندازی فست فود.مسلما بهره گیری از منبع انسانی نسبت به خرید مشاین آلات اتوماتیک و گران و مدرن هزینه کمتری در ابتدای راه اندازی فست فود برایتان خواهد داشت.

مورد دوم ممکن بودن ابتکار و خلاقیت و بروز رفتارهای خلاقانه می باشد که در این روش شما می توانید   به پرسنل انسانی آموزش های لازم را بدهید تا پس از آن با رفتارهای خلاقانه خودشان کار را جلو ببرند.از فواید دیگر این روش می توان به اشتغال زایی برای جوانان آزموده ولی بیکار اشاره کرد.سالانه هزاران جوان فارغ التحصیل(حتی در رشته های متربط با صنایع غذایی)وجود دارند که متاسفانه بیکار هستند،لذا استفاده از نیروی انسانی در این بخش می تواند به حل معضل بیکاری کمک کند.

حال به ذکرعیب ها و نقص های این روش می پردازیم :

در این روش ممکن است در بین اهداف کارکنان و کارفرما عدم همگرایی و یکسو بودن وجود داشته باشد.مورد دوم امکان رخداد تعارضات فرهنگی بین کارکنان و سرمایه گذار است.دردسر سوم و آخر این روش احتمال جدایی پرسنل و زمان هدر رفته برای یافتن نیروی جایگزین خواهد بود.